About Us


    Lionsace je rodinná chovateľská stanica kde sa od roku 2015 venujeme chovu už len jedného plemena - Welsh Corgi Pembroke. S našimi psami žijeme v Častej, v blízkosti hradu Červený kameň.  Zúčastňujeme sa výstav na Slovensku aj v zahraničí a od roku 2020 ako jediná CHS na Slovensku systematicky testujeme aj pracovné predpoklady na vlohových skúškach pasenia NHAT. V sezóne 2023 sa plánujeme ďalej venovať paseniu aj na vyššej úrovni a želiezko v ohni budeme mať aj v Juniorhandlingu.

    Od roku 2016 sú všetky naše psy geneticky testované na najrozšírenejšie dedičné choroby plemena (DM, vWDI, PRA, EIC, FGF5) ako aj vyšetrované na HD, ED a OCD. U aktívnych krycích psov sú doplnené aj ďalšími testami (D-Lokus, MH) a vyšetreniami (patela, srdce, oči) tak, aby sme ich budúcemu potomstvu zabezpečili čo najoptimálnejší štart to do života. Zdravie odchovov je naša absolútna chovateľská priorita, všetky spojenia sú plánované tak, aby sme zamedzili narodeniu šteniatok s rizikom rozvoja vzniku dedičnej choroby.  Pri spojení rodičov čistý a prenášač sú geneticky testované aj šteniatka. V chove kladieme mimoriadny dôraz na povahu, z exteriérového hľadiska sa snažíme o rozšírenie prirodzene krátkochvostých jedincov a na zachovanie typickej hlavy, výrazu a sýtej červenej farby.

    S našimi psami sa venujeme rôznym aktivitám ako skupinová práca, fotografovanie, účinkovanie v TV reláciach a reklamách. Niekoľko rokov organizujeme zoznamovacie stretnutia pre nových záujemcov o plemeno, stretávame sa pravidelne s našimi odchovmi a ich majiteľmi, chodíme na výlety, spoločne trénujeme na výstavy a vlohové skúšky. Do našej Lionsace rodiny neoddeliteľne patrí aj 5 z 12 psov z ukrajinskej CHS Gordist krajiny, ktorým sme počas ich prechodného pobytu u nás vo februári a marci 2022 našli trvalý domov na Slovensku a v Čechách. Z iných kynologických aktivít prevláda fotografovanie psov -  chovateľské prezentácie, potréty s majiteľmi, výstavná dokumetaristika a  tlmočenie anglicky hovoriacim rozhodcom na klubových a špeciálnych výstavách na Slovensku a v Českej republike. 

    Šteniatkam z našej CHS garantujeme chovateľský servis po celú dĺžku ich života, ako aj istotu, že ak by sa náhle zmenila životná situácia v ich rodine, vždy sa majú kam vrátiť. Radi podporíme radou aj tých majiteľov, ktorí si chcú vyskúšať výstavy a chov. V prípade potreby sme k dispozícii aj chovateľom vrhov po našich chovných psoch.